Rodinné zahradnictví v České Skalici

Zahradnictví Hrabík se zabývá prodejem okrasných stromů, keřů, trvalek, skalniček, letniček, ovocných stromů a keřů, přípravků na ochranu rostlin, substrátů a dalšího doplňkového sortimentu. Snažíme se náš sortiment stále rozšiřovat o nové druhy a odrůdy. Dbáme o to, aby naše rostliny odpovídaly našim klimatickým podmínkám a vše, co si u nás koupíte, Vám zdárně rostlo. Spolupracujeme s kolegy zahradníky především z České republiky, ale i ze zahraničí, například z Holandska a Polska. Naše prodejní plocha má téměř 5000 m2. S výběrem Vám rádi pomůžeme a zaplatit u nás můžete i kartou, dokonce bezkontaktně i chytrým telefonem nebo hodinkami.


 

Stručná historie našeho zahradnictví

Pokud by Vás zajímal příběh našeho zahradnictví, můžete se níže prolistovat jeho historií. Firma v roce 2022 oslavila 30. výročí založení.

 

1992

V listopadu tohoto roku byla zakoupena první část pozemku uprostřed pole v Křenkově ulici v České Skalici. Před zakoupením vlastní školky pěstoval Jan Hrabík stromkové angrešty a rybízy v Říkově.

 

1993

První sezóna Ovocné školky Jan Hrabík na vlastním pozemku. Produkci tvořily stromkové angrešty a rybízy. Na plakátku je Jiří Hrabík současný spolumajitel firmy.

1993

 

1994

Postavena první malinká kontejnerovna - plocha pro pěstování rostlin v květináčích, byla umístěna vzadu u lesa u zdroje vody - potoka. Bylo zahájeno pěstování některých okrasný dřevin, například dřištálů. Dále ale převládaly ovocné druhy - angrešty, rybízy, ostružiny, maliny. Závlahu zabezpečovala konev. Na fotografii je Věra Hrabíková a synové Pavel a Jiří Hrabíkovi. Šátek na hlavě Věry Hrabíkové byl prý jen legrace.

1994

 

1995

Šatna a zázemí bylo v růžové maringotce, také byla postavena bouda na nářadí a byl zaveden elektrický proud. Na fotografii je zakladatel firmy Jan Hrabík a v pozadí zmíněná maringotka.

1995

 

1996

Rok plný novinek! Postavena nová, větší kontejnerovna pro pěstování okrasných dřevin. Také nový fóliovník k letnímu množení bylinnými řízky. No a samozřejmě věc, bez které by to nemohlo fungovat - studna a závlaha. Sortiment okrasných dřevin se rozšířil a přibyla produkce růží.

1996

 

1997

Na konci roku byla přikoupena další parcela. Sortiment okrasných rostlin se opět rozšířil, pěstovali jsme vrby, dřišťály, mochny, vajgélie, svídy, zákuly, habry, lísky, břečťany, ptačí zoby, brsleny, přísavníky, skalníky, korunatky, hlohyně a další. Ve volné půdě se dále pěstovaly ovocné stromky a růže.

1997

 

1998

Na začátku roku se posouval plot, zbudovala se nová kontejnerovna a druhý fóliák. Do původního názvu Ovocná školka Jan Hrabík přibylo slovo okrasná, nově se firma tedy prezentovala jménem Ovocná a okrasná školka Jan Hrabík. Jo a vyhráli jsme v Naganu!

1998

 

1999

Byla zbudována další kontejnerovna v přední části zahradnictví a první velký fóliovník. Dále byl zdokonalen zavlažovací systém a zprovozněn zabezpečovací systém proti nezvaným návštěvníkům, se kterými jsme měli v začátcích velké problémy.

1999

 

2000

Byly zrekonstruovány a vylepšeny kontejnerovny a zasazeny výsadby v přední části zahradnictví. Dodnes zde rostou některé dřeviny z tohoto roku. Na první fotografii je obnovená kontejnerovna a na druhé Jiří a Pavel Hrabíkovi rovnající plochu pro kontejnerovnu.

2000

200000

 

2001

Postavili jsme další nový fóliovník, rozšířili jsme produkci jehličnanů a skončili s pěstováním ovocných stromků. Název firmy se změnil na Okrasná školka Jan Hrabík.  

2001

 

2002

Ne každý rok se dařilo, vichřici v tomto roce odnesly oba velké fóliáky, výsledek ukazuje fotografie níže. Za pomoci přátel se ale podařilo vše opravit. Zadní velký fóliák dostal dvě vrstvy fólie a je nafukovaný vzduchem. Nové konstrukce fóliáků jsou pevnější, což vyzkoušela větrná bouře Sabina v roce 2020.

2002

 

2003

Školka se pomalu dostává blíže dnešní podobně. Zima v tomto roce byla opravdu štědrá. Na první fotografii je nové Berlingo a Jiří a Pavel Hrabíkovi. Berlingo se poté stalo pevným pilířem naší sekce realizací zahrad. Na druhé fotce Pavel Hrabík odfukuje sníh ze zazimovaných rostlin.

2003auto

2003

 

2004

Další mohutné rozšíření kontejnerovny, pronajmutí další části pozemku pro produkci ve volné půdě.

2004

 

2005

Zahájili jsme stavbu domu - provozovny s bytovou jednotkou. Celý půdorys přední části zahradnictví se pomalu mění do dnešní podoby. Předělávají se ukázkové výsadby s matečnými rostlinami a dva malé fóliáky se přesunuly do střední části, kde jsou i dnes. Rekonstruují se kontejnerovny, nyní mají 2 vrstvy proložené štěrkem, díky kterému lépe odtéká voda a rostliny nestojí v blátě.

2005

2050

 

2006

Dům je hotov, dosázeny ukázkové výsadby, vytvořena hlavní travnatá cesta v dnešní podobě. Rozloučili jsme se s maringotkou i starou boudou na nářadí. Byly postaveny plot a brány pro vstup do zahradnictví a položena dlažba.

2006

 

2007

Proběhla výstavba nových drátěnek na vrby a další stromy (konstrukce držící stromky). Ladily se výsadby a trávník kolem domu. Také se dokončují dlažby. Na fotografii z tohoto roku je Jan, Pavel a Jiří Hrabíkovi.

2007

 

2008

Pokračují úpravy kontejneroven a vzniká další drátěnka na stromy. Poprvé také nabízíme skalničky a trvalky. 

2008

 

2009

Okrasná školka Jan Hrabík má stále hlavní příjmy z velkoobchodu se zahradnickými centry, ale začíná se již rýsovat nový směr, kterým se v další dekádě vydá - maloobchod. Zákazníci se pomalu bez reklamy učí chodit na naši prodejnu.

2009

 

2010

Začínáme obchodovat s naším kamarádem z Nizozemí Ko Noordmanem, který nám dodává krásné roubované listnáče dodnes. Začínáme nabízet i substráty pro naše nové maloobchodní zákazníky. V zimě napadla hromada sněhu. Věra Hrabíková se tento rok poprvé objevila v pořadu Rady ptáka Loskutáka.

2010

 

2011

V tomto roce byly rozšířeny pěstební kontejnerovny v zadní části.

2011

 

2012

První projekty realizací zahrad, které začal při škole dělat Jiří Hrabík. V tomto roce jsme začali prodávat letničky a balkónovky. Maloobchod je pro firmu stále důležitější. Na podzim jsme vytvořili naši stránku na Facebooku.

2012

 

2013

Hlavní změnou na naší prodejně byly v tomto roce informační fotokarty u jednotlivých druhů rostlin, které mají za úkol zpříjemnit zákazníkům nákup a informovat je o vlastnostech a nárocích rostlin.

2013

 

2014

Pořídili jsme nové nákupní vozíky pro naše maloobchodní zákazníky. Po městě jsme umístili navigační cedule, abyste se k nám snáze dostali. Poslední rok s názvem Okrasná školka Jan Hrabík. Na druhé fotografii je Pavel Hrabík opravující obrubník kontejnerovny, stále udržujeme, opravujeme a zdokonalujeme.

2014

210144

 

2015

Tečka za změnou zaměření naší firmy z velkoochodu na maloobchod byla změna názvu v tomto roce na Zahradnictví Hrabík. Pořádány byly ve spolupráci se ZD Dolany Slavnosti květů. Na druhé fotografii je výsadba vánočního stromu na náměstí v České Skalici, se kterou jsme pomáhali.

2015

201555

 

2016

Rady ptáka Loskutáka se natáčely dokonce přímo u nás v zahradnictví. K natáčení jiných dílů jezdíme do Prahy do Vily ptáka Loskutáka. Na fotografii je Jiří Hrabík s moderátorkou Martou Dřímal Ondráčkovou.

2016

 

2017

Naše zahradnictví se snažíme propagovat nejen na sociálních sítích a v rádiu, ale i pravidelně navštěvujeme pořad Rady ptáka Loskutáka. Na fotografii je Petr Rychlý s Věrou Hrabíkovou, která se z naší rodiny v pořadu objevila suverénně nejvíckrát. 

2017

 

2018

Tvorba zahrad byla v tomto roce na svém úplném vrcholu, velmi úspěšná výsadbová sezóna byla zakončena symbolicky výsadbami památných stromů k výročí vzniku republiky v České Skalici, na Žernově, ve Vysokově, na Vršovce, v Provodově-Šonově a ve Slatině nad Úpou. Na fotografii je Pavel Hrabík při výsadbě památného stromu před Sokolovnou v České Skalici. Na druhé fotografii je ukázka tvorby Jiřího Hrabíka.

2018 pavel

2018

 

2019

Na konci roku byla zahájena stavba prodejního fóliovníku pro prodej letniček, balkónovek a sadby zeleniny. Na druhé fotografii jsou noví mladí zahradníci Lukášek a Lucinka Hrabíkovi.

2019

21099

 

2020

Nový prodejní fóliovník byl uveden do provozu. Na konci roku ukončil Jiří Hrabík činnost v rámci tvorby zahrad a společně s Pavlem Hrabíkem založil firmu Zahradnictví Hrabík s.r.o., která v  budoucnu převezme provoz Zahradnictví Hrabík. Od tohoto roku tedy dále nenavrhujeme, nerealizujeme ani neudržujeme zahrady a soustředíme se výhradně na maloobchodní prodej.

2020

 

2021

Tento rok byl ve znamení předávání firmy nové generaci. Zahradnictví Hrabík s.r.o. přebralo kompletně provoz firmy na konci sezóny. Ta byla velmi úspěšná, podařilo se provézt velké množství oprav na fóliácích i kontejnerovnách i provézt úpravy ve výsadbách na prodejně.

2021

 

2022

První sezóna kompletně v režii Zahradnictví Hrabík s.r.o. byla úspěšná. Zdárně se tak dokončilo předání firmy nové generaci. Povedlo se také pořádně oslavit 30. výročí založení firmy, na oslavě zazpívala skupina Boney M Revival. K dalším větším novinkám a změnám v tomto roce nedošlo. Na spodní fotografii je další nový zahradník Filípek Hrabík.

aaa1

Filípek

Login
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace